Články

Veletrh Urbis 2024: Nové kontakty a inspirace pro další rozvoj

10. 6. 2024 -

V prvním červnovém týdnu se na brněnském výstavišti uskutečnil třídenní veletrh URBIS 2024. Představila se na něm inovativní řešení pro efektivní veřejnou správu, dopravu i chytré hospodaření s energiemi. Mezi prezentovanými projekty nechyběla nabídka firem MDP GEO, GIS OCTOPUS a ANTHONYapp.

Účast na veletrhu URBIS 2024
Účast na veletrhu URBIS 2024

V úterý 4. června navštívil veletrh URBIS 2024 ministr dopravy Martin Kupka. Zajímal se také o produkty holdingu ADF - Advanced Digital Factory. Měli jsme příležitost seznámit jej s naším řešením inteligentního parkování a optimalizace dopravy. Naši odborníci předvedli monitoring parkoviště v reálném čase a představili aplikaci E-parkování.cz z dílny ANTHONYapp.

Krátce se na stánku MDP GEO zastavil také ministr životního prostředí Petr Hladík. Naším příspěvkem k šetření se zdroji energie je aplikace pro energetický management s automatizovaným sledováním spotřeby.

Příchozím návštěvníkům jsme představili také aplikaci GIS OCTOPUS s moduly pro správu budov, inženýrských sítí, zeleně a dalšího majetku ve vlastnictví měst, obcí i firem. Zástupce ze zahraničí, kteří se veletrhu zúčastnili, zaujalo 3D modelování měst, stejně jako BIM modely budov a možnosti jejich využití pro správu, rekonstrukci a rozvoj. 

Děkujeme organizátorům za možnost zúčastnit se této přehlídky inovativních projektů, na které jsme načerpali mnoho inspirace pro další rozvoj a směřování našich společností spojených v holdingu ADF – Advanced Digital Factory. Těšíme se na příští ročník a především na novou spolupráci na zajímavých Smart City projektech!